Skip to content

207 Graphic BoulevardBergenfield, NJ 07621

Built 1956

Last Sale Date
Dec 10, 2015

Property Information

Block66
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityBergenfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
DescriptionF2G1.5S 2FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,197
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,100
49%
Improvement Value:$191,100
51%
Total Assessment$374,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,948+3.5%
2024$12,510+2.7%
2023$12,181+0.7%
2022$12,099+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956