Skip to content

136 N Washington AveBergenfield, NJ 07621

Last Sale Date
Jan 5, 2022

Property Information

Block85
Lot17.01

Sq Footage---
Acreage0.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$879,600
58%
Improvement Value:$645,400
42%
Total Assessment$1,525,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$53,787+3.4%
2024$52,003-4.5%
2023$54,464+0.7%
2022$54,104+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0