Skip to content

155 Davison PlEnglewood, NJ 07631

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block1006
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page---

Building Details

Building ClassW1-D2
Description1S-B-SCHOOL
Dwellings1
ZoningR-A
Sq Footage---
Acreage9.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,070,000
72%
Improvement Value:$1,982,600
28%
Total Assessment$7,052,600

Sale
$0