Skip to content

175 Sterling BlvdEnglewood, NJ 07631

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$30,255
Last Sale Date
Apr 3, 2019

Property Information

Block2602
Lot3.02

Sq Footage---
Acreage1.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$788,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$788,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,228+3.1%
2024$23,494+3.1%
2023$22,785+2.7%
2022$22,193+0.9%
Property History
Sales1