Skip to content

4 Old Quarry RdEnglewood, NJ 07631

Built 1982
Church/Charitable
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$748,000
Last Sale Date
Jul 13, 2016

Property Information

Block3803
Lot1
QualifierC0003
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page1FAM

Building Details

Building Class37
Description2S-F&B-BG-INS
Dwellings1
ZoningATH
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
66%
Improvement Value:$254,200
34%
Total Assessment$754,200

Sale
$748,000
DeedBook 2331, Page 763

Property Built

Built

Year Built: 1982