Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
111 West StEnglewood, NJ 07631
Other Exempt
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 17, 2016
Property Information
Block910
Lot10.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page150U
Building Details
Building ClassW1-D4
Description6S-B-APTS
Dwellings---
ZoningRM-H
Sq Footage---
Acreage1.84
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,500,000
54%
Improvement Value:$6,395,400
46%
Total Assessment$13,895,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.