Skip to content

227b 4th StFairview, NJ 07022

Built 2017

Last Sale Price
$775,000
Last Sale Date
Oct 4, 2024

Property Information

Block315
Lot9
QualifierC000B

Zoning---
Sq Footage1,968
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
31%
Improvement Value:$462,000
69%
Total Assessment$672,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,134+5.5%
2024$14,339+2.7%
2023$13,962-2.2%
2022$14,280+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$775,000

From:

To:

Sq Ft1,968DeedBook 5367, Page 1570Recorded11/19/2024

Property Built

Built

Year Built: 2017