Skip to content

464 Outwater LaneGarfield, NJ 07026

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block216.06
Lot25
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityGarfield City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,268
Acreage8.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,664,300
26%
Improvement Value:$10,605,100
74%
Total Assessment$14,269,400

Sale
$0