Skip to content

125 James StLodi, NJ 07644

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 30, 2019

Property Information

Block106
Lot13
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description1S-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,040
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,900
40%
Improvement Value:$271,200
60%
Total Assessment$451,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,121+2.3%
2024$14,778-0.9%
2023$14,909+0.6%
2022$14,819+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970