Skip to content

322 Union StLodi, NJ 07644

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2009

Property Information

Block119
Lot33.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,000
59%
Improvement Value:$100,500
41%
Total Assessment$244,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,196+2.3%
2024$8,010-0.9%
2023$8,081+0.6%
2022$8,032+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$230,000

From:

To:

DeedBook 8532, Page 804Recorded12/12/2002

Property Sale

Sale
$161,500

From:

To:

DeedBook 8323, Page 523Recorded11/9/2000

Property Built

Built

Year Built: 1950