Skip to content

77 Lawrence AveLodi, NJ 07644

Built 1960

Last Sale Price
$186,000
Last Sale Date
Dec 16, 1999

Property Information

Block119
Lot56
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,200
53%
Improvement Value:$136,800
47%
Total Assessment$291,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,754+2.3%
2024$9,533-0.9%
2023$9,618+0.6%
2022$9,559+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$186,000

From:

To:

DeedBook 8256, Page 410Recorded3/16/2000

Property Built

Built

Year Built: 1960