Skip to content

55 Lawrence AveLodi, NJ 07644

Built 1926

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 2063

Property Information

Block119
Lot68
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$154,200
48%
Improvement Value:$165,800
52%
Total Assessment$320,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,476+2.4%
2024$10,233-0.9%
2023$10,326+0.6%
2022$10,262+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 4584, Page 412

Property Built

Built

Year Built: 1926