Skip to content

273 Union StLodi, NJ 07644

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2014

Property Information

Block125.03
Lot22.07
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description1.5S-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,673
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,700
37%
Improvement Value:$280,300
63%
Total Assessment$445,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,916+2.3%
2024$14,578-0.9%
2023$14,707+0.6%
2022$14,618+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 7443, Page 789

Property Built

Built

Year Built: 1951