Skip to content

6 Lorelei TerrLodi, NJ 07644

Built 1951

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Apr 16, 2018

Property Information

Block176.10
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$167,900
72%
Improvement Value:$64,500
28%
Total Assessment$232,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,790+2.3%
2024$7,613-0.9%
2023$7,681+0.6%
2022$7,634+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$270,000

From:

To:

Sq Ft1,305DeedBook 2929, Page 1108Recorded5/2/2018

Property Built

Built

Year Built: 1951