Skip to content

14 Ave CLodi, NJ 07644

Built 1959

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
May 11, 2021

Property Information

Block210
Lot1.03
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,100
51%
Improvement Value:$130,300
49%
Total Assessment$264,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,863+2.3%
2024$8,662+2.0%
2023$8,488+0.6%
2022$8,436+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

Sq Ft1,305DeedBook 4221, Page 1877NU CodeEstate / executor (10)Recorded6/21/2021

Property Built

Built

Year Built: 1959