Skip to content

123 Ave FLodi, NJ 07644

Built 1949

Last Sale Price
$599,000
Last Sale Date
Aug 31, 2022

Property Information

Block223.01
Lot62
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,644
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,600
53%
Improvement Value:$130,500
47%
Total Assessment$279,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,355+2.3%
2024$9,143-0.9%
2023$9,224+0.6%
2022$9,168+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$599,000

From:

To:

Sq Ft1,644DeedBook 4836, Page 1326NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded10/17/2022

Property Built

Built

Year Built: 1949