Skip to content

94 Kipp AveLodi, NJ 07644

Built 1926

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Feb 1, 2002

Property Information

Block235
Lot16
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-2UG
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$163,100
42%
Improvement Value:$226,300
58%
Total Assessment$389,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,053+2.3%
2024$12,757-0.9%
2023$12,870+0.6%
2022$12,792+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

From:

To:

DeedBook 8452, Page 243Recorded3/13/2002

Property Built

Built

Year Built: 1926