Skip to content

170 Church StLodi, NJ 07644

Built 1952

Owner
---
Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Sep 9, 2025

Property Information

Block257
Lot266
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1S-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,305
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,500
57%
Improvement Value:$118,800
43%
Total Assessment$279,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,112+2.4%
2024$8,900-0.9%
2023$8,981+0.6%
2022$8,925+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$575,000
Sq Ft1,305DeedBook 5607, Page 273Recorded9/23/2025

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 6924, Page 349

Property Built

Built

Year Built: 1952