Skip to content

56 Liberty StLodi, NJ 07644

Built 1957

Last Sale Date
Mar 14, 2062

Property Information

Block96
Lot4
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityLodi Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$201,400
48%
Improvement Value:$218,100
52%
Total Assessment$419,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,062+2.3%
2024$13,743-0.9%
2023$13,864+0.6%
2022$13,781+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$472,500

From:

To:

Sq Ft2,160DeedBook 4212, Page 482Recorded6/15/2021

Property Built

Built

Year Built: 1957