Skip to content

106 Union Pl.North Arlington, NJ 07031

Last Sale Date
Feb 28, 2025

Property Information

Block117
Lot50.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityNorth Arlington Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,700
99%
Improvement Value:$1,500
1%
Total Assessment$110,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,366+1.8%
2024$2,325+7.9%
2023$2,155+2.8%
2022$2,096-2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0