Skip to content

Route 4(Block 1102 Lot 12)Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$4,450,000
Last Sale Date
Sep 19, 2022

Property Information

Block1102
Lot12
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$338,000
87%
Improvement Value:$50,500
13%
Total Assessment$388,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,083-0.7%
2024$6,124-6.0%
2023$6,517-24.8%
2022$8,661+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$4,450,000
DeedBook 4821, Page 1423Recorded9/29/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel