Skip to content

148 Forest AvenueParamus, NJ 07652

Built 1956

Last Sale Date
Apr 9, 1998

Property Information

Block2710
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$398,300
55%
Improvement Value:$325,200
45%
Total Assessment$723,500

Sale
$0
DeedBook 8070, Page 837

Property Built

Built

Year Built: 1956