Skip to content

88 Wyoming RdParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 11, 2019

Property Information

Block3215
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,550
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$413,900
68%
Improvement Value:$198,600
32%
Total Assessment$612,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,551+3.3%
2024$8,281+9.0%
2023$7,594+5.3%
2022$7,211-1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951