Skip to content

10-25 Gabriel CourtParamus, NJ 07652

Built 2000
Apartment
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,175,000
Last Sale Date
Dec 15, 2025

Property Information

Block4110
Lot16.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,586
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,200,000
32%
Improvement Value:$2,551,800
68%
Total Assessment$3,751,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$55,188-0.2%
2024$55,324+6.1%
2023$52,159+1.4%
2022$51,444-50.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,175,000
Sq Ft1,586DeedBook 5686, Page 974Recorded12/23/2025

Property Sale

Sale
$1,120,000
Sq Ft1,586DeedBook 5676, Page 678Recorded12/13/2025

Property Built

Built

Year Built: 2000