Skip to content

393 Route 17Paramus, NJ 07652

Built 2021
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2019

Property Information

Block4301
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCBS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,860,000
45%
Improvement Value:$5,942,500
55%
Total Assessment$10,802,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$159,143+0.3%
2024$158,685+97.4%
2023$80,384+3.7%
2022$77,517-15.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2021