Skip to content

8 Churchill CourtParamus, NJ 07652

Built 2020

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4809
Lot12.04

Dwellings---
ZoningR100
Sq Footage3,720
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$421,700
23%
Improvement Value:$1,407,800
77%
Total Assessment$1,829,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,793+3.0%
2024$25,047+8.1%
2023$23,163+393.9%
2022$4,689+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2020