Skip to content

Tether La(Block 5005 Lot 6)Paramus, NJ 07652

Last Sale Date
Feb 2, 1999

Property Information

Block5005
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$86,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2001$3,020+7.0%
2000$2,822+1.0%
1999$2,793-1.0%
1998$2,822+0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$278,100

From:

To:

DeedBook 8192, Page 924NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded8/2/1999