Skip to content

46 Heather LaneParamus, NJ 07652

Built 1981

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jun 3, 2024

Property Information

Block515
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,120
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$367,000
52%
Improvement Value:$342,600
48%
Total Assessment$709,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,086+3.2%
2024$9,773+7.5%
2023$9,094+5.4%
2022$8,627-10.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981