Skip to content

16-02 Clauss AvenueParamus, NJ 07652

Built 2022

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block5901
Lot5.02

Dwellings---
ZoningR-75
Sq Footage4,462
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$397,300
70%
Improvement Value:$168,100
30%
Total Assessment$565,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,284-62.6%
2024$19,474+290.0%
2023$4,993
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2022