Property Sale
Sale
$575,000
From:
To:
Sq Ft1,488DeedBook 4255, Page 895Recorded7/7/2021
From:
To:
Year Built: 1951
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,922 | +4.3% |
| 2024 | $8,551 | +15.1% |
| 2023 | $7,431 | +1.9% |
| 2022 | $7,291 | +4.1% |
From:
To:
Year Built: 1951
794 Jersey Place
Residential
645 Roosevelt Blvd.
Residential
528 Tuers Lane
Residential
596 Paramus Rd.
Residential
542 Green Valley Rd.
Residential