Skip to content

E 50 Route 4Paramus, NJ 07652

Built 2000
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 8, 2023

Property Information

Block605
Lot2.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,540,000
93%
Improvement Value:$250,000
7%
Total Assessment$3,790,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$57,381+1.6%
2024$56,502
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000