Skip to content

30 A&S DriveParamus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block6202
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,400,000
53%
Improvement Value:$4,785,300
47%
Total Assessment$10,185,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$152,523+0.3%
2024$152,085+1.6%
2023$149,723+1.0%
2022$148,284+17.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000