Skip to content

Ridgewood Avenue(Unit X)Paramus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block6402
Lot1
QualifierX
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,500,000
48%
Improvement Value:$1,612,300
52%
Total Assessment$3,112,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$46,269+0.2%
2024$46,160+8.3%
2023$42,624+1.0%
2022$42,213+13.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000