Skip to content

Route 17(Block 7401 Lot 2)Paramus, NJ 07652

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 18, 2025

Property Information

Block7401
Lot2

Sq Footage---
Acreage2.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,003,000
88%
Improvement Value:$420,900
12%
Total Assessment$3,423,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$51,503-0.8%
2024$51,937-36.8%
2023$82,204+3.7%
2022$79,272-10.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$23,950,000

From:

To:

DeedBook 4755, Page 1158NU CodeDoubtful title (14)Recorded7/28/2022

Property Sale

Sale
$2,500,000
DeedBook 900, Page 2043