Skip to content

Bergen Turnpike(Block 149 Lot 6.01)Ridgefield Park, NJ 07660

Last Sale Date
Jan 12, 2009

Property Information

Block149
Lot6.01
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityRidgefield Park Village
Tax Map PageTM10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningI1
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,400
62%
Improvement Value:$26,000
38%
Total Assessment$68,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,982-0.9%
2024$2,000+27.7%
2023$1,566+1.3%
2022$1,546-7.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 7, Page 2059