Skip to content

64 Foxglove DrRiverside, NJ 08075

Built 1997

Last Sale Price
$76,680
Last Sale Date
Dec 16, 2021

Property Information

Block118.21
Lot1
QualifierC0064
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class37
DescriptionMT. LAUREL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage866
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,000
27%
Improvement Value:$45,800
73%
Total Assessment$62,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,497+0.9%
2024$2,474+1.3%
2023$2,444+0.2%
2022$2,439+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$76,680

To:

Sq Ft866DeedBook 13594, Page 7321

Property Sale

Sale
$45,078
DeedBook 5300, Page 40

Property Built

Built

Year Built: 1997