Skip to content

183 Wildflower PlaceRiverside, NJ 08075

Built 1997

Last Sale Price
$142,000
Last Sale Date
Aug 11, 2003

Property Information

Block118.21
Lot1
QualifierC0183
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO/FAL
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,000
14%
Improvement Value:$104,400
86%
Total Assessment$121,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,827+0.9%
2024$4,783+1.3%
2023$4,724+0.2%
2022$4,714+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$142,000
DeedBook 6091, Page 961

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 6004, Page 988

Property Sale

Sale
$99,370
DeedBook 5659, Page 566

Property Built

Built

Year Built: 1997