Skip to content

Route 73 South(Unit B01)Maple Shade, NJ 08052

Commercial

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Mar 21, 2011

Property Information

Block173.04
Lot7.01
QualifierB01
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD 1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$46,400
100%
Total Assessment$46,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,761+3.0%
2024$1,710+2.6%
2023$1,668-0.3%
2022$1,672+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000

To:

DeedBook 6761, Page 77