Skip to content

14 Willow RdMaple Shade, NJ 08052

Built 1989
Commercial

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Sep 2, 1988

Property Information

Block189.03
Lot11

Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$487,500
86%
Improvement Value:$80,500
14%
Total Assessment$568,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,561+3.0%
2024$20,936+2.6%
2023$20,414-0.3%
2022$20,471+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 3721, Page 47