Skip to content

304 N Fellowship RdMaple Shade, NJ 08052

Built 2015

Last Sale Price
$288,800
Last Sale Date
May 22, 2015

Property Information

Block44
Lot4.02
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
16%
Improvement Value:$231,800
84%
Total Assessment$277,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,280+3.1%
2024$9,975+2.6%
2023$9,720-0.3%
2022$9,748+3.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$288,800

To:

Sq Ft2,112DeedBook 13173, Page 5813

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

SaleMulti
$95,000

From:

To:

DeedBook 13110, Page 7827Recorded1/14/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel