Skip to content

411 Stiles Ave Unit B-8Maple Shade, NJ 08052

Built 1973

Last Sale Price
$55,500
Last Sale Date
Aug 31, 1992

Property Information

Block66
Lot3
QualifierC208
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class35
DescriptionVALLEY GLEN CND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage798
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
20%
Improvement Value:$61,400
80%
Total Assessment$76,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,900+3.0%
2024$2,816+2.6%
2023$2,746-0.3%
2022$2,753+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$55,500
DeedBook 4419, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1973