Skip to content

411 Stiles Ave Unit B-11Maple Shade, NJ 08052

Built 1973

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block66
Lot3
QualifierC211
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class35
DescriptionVALLEY GLEN CND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage798
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
17%
Improvement Value:$73,200
83%
Total Assessment$88,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,113+3.0%
2024$3,023+2.6%
2023$2,947-0.3%
2022$2,955+3.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft798DeedBook 13714, Page 5896

Property Sale

Sale
$77,500
DeedBook ER409, Page 775

Property Built

Built

Year Built: 1973