Skip to content

411 Stiles Ave Unit E-5Maple Shade, NJ 08052

Built 2022

Owner
---
Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Jan 23, 2026

Property Information

Block66
Lot3
QualifierC505
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class35
DescriptionVALLEY GLEN CND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage798
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
14%
Improvement Value:$94,600
86%
Total Assessment$109,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,910+3.2%
2024$3,790+201.3%
2023$1,258-57.4%
2022$2,955+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000
Sq Ft798DeedBook 13810, Page 7615Recorded3/6/2026

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$69,000
DeedBook 6166, Page 225