Skip to content

319 Stiles AveMaple Shade, NJ 08052

Built 1950

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Mar 28, 2017

Property Information

Block66
Lot6
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class16
Description2SFR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
31%
Improvement Value:$92,100
69%
Total Assessment$133,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,075+3.0%
2024$4,928+2.6%
2023$4,805-0.3%
2022$4,819+3.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,228DeedBook 13271, Page 9159

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 6403, Page 260

Property Built

Built

Year Built: 1950