Skip to content

32b East Daisy LaMount Laurel, NJ 08054

Built 1975

Owner
---
Last Sale Price
$131,163
Last Sale Date
Nov 19, 2025

Property Information

Block1402
Lot39
QualifierC3202
CountyBurlington
MunicipalityMt Laurel Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionLAKE I
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage946
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,800
26%
Improvement Value:$80,500
74%
Total Assessment$109,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,451+3.9%
2024$3,321+2.3%
2023$3,247+10.7%
2022$2,934+1.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$131,163
Sq Ft946DeedBook 13798, Page 5297Recorded12/10/2025

Property Sale

Sale
$124,400

To:

Sq Ft946DeedBook 13461, Page 3884

Property Sale

Sale
$69,000
DeedBook 4076, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 1975