Skip to content

17 Zinnia CtMount Laurel, NJ 08054

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2010

Property Information

Block1404
Lot17
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityMt Laurel Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionLAKEWOOD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,705
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,800
29%
Improvement Value:$166,000
71%
Total Assessment$234,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,163+4.1%
2024$6,883+2.3%
2023$6,726+2.1%
2022$6,590+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4536, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1987