Skip to content

141 Oak Pines BlvdPemberton, NJ 08068

Built 1974

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 28, 1998

Property Information

Block1110
Lot10
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM108

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,466
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,600
19%
Improvement Value:$197,700
81%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,207+6.8%
2024$6,747+13.2%
2023$5,961+4.1%
2022$5,728+4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974