Skip to content

152 Blanche StBrowns Mills, NJ 08015

Built 2024
Other Exempt

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Feb 16, 2024

Property Information

Block225
Lot62
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM013

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,700
16%
Improvement Value:$147,100
84%
Total Assessment$174,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,358+572.6%
2024$797+12.7%
2023$707+3.9%
2022$681+4.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft1,344DeedBook 13707, Page 6984

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 6541, Page 247