Skip to content

2 Dover PlBrowns Mills, NJ 08015

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2025

Property Information

Block269
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM016

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,100
23%
Improvement Value:$127,400
77%
Total Assessment$165,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,573+7.4%
2024$4,260+14.3%
2023$3,725+4.5%
2022$3,566+5.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$207,000
Sq Ft1,248DeedBook 13770, Page 9902Recorded6/13/2025

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Built

Built

Year Built: 1966