Skip to content

Newton St & W LakeshoreBrowns Mills, NJ 08015

Last Sale Date
Dec 30, 1997

Property Information

Block279
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM017

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$58,600

Tax History

YearProperty taxesChange
1998$858+3.5%
1997$829+10.4%
1996$751-0.7%
1995$756+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5523, Page 1